METİN KOMUTLARI KULLANIMI HAKKINDA

Xmobile Pro kullanıcı panelinizdeki sol ana menünüzde bulunan Metin Komutları bölümüne girdiğinizde karşınıza bazı kodların listeli olduğu bir sayfa çıkacaktır. Bu sayfadaki kodlar Metin Komutları olarak adlandırılan SMS ile herhangi bir diğer telefondan mesaj olarak gönderilen kodlardır ve gönderildiklerinde karşı telefona sms olarak yani mesaj olarak ulaşırlar, karşı telefona ulaştıklarında ise işlevleri neyse onu yerine getirmeye çalışırlar.

Bir örnek verelim: 
Mesela x9f9p9 TNO kodu wifi açmak için kullanılan bir koddur.
Siz bu kodu aynı şekilde hiç bir yazı eklemeden veya hiç bir harf çıkarmadan boşluk dahil aynı şekilde sms (yani mesaj) olarak karşı cihaza gönderdiğinizde bu mesaj karşı cihaza ulastığı anda görevi olan Wifi AÇ ma işlevini yerine getirmeye çalışır. Eğer başarılı olursa karşı cihazın wifi si açılacaktır.

Panelinizde bulunan diğer kodlarda aynı mantıkla ve aynı şekilde çalışırlar, yani bu kodlar panelden bir yere tıklayarak değil, sms yani mesaj olarak telefondan karşı telefona gönderilerek kullanılırlar.Kodlar istediğiniz bir kelime ile değiştirilebilir Nasıl mı?

Mesela yine yukarıdaki kodu ele alalım  x9f9p9 TNO,  Panelinizdeki metin komutları sayfasına girdiğinizde orada açılan sayfada Yeni Komut Ekle yazan yukarıdaki resimde gördüğünüz şekilde bir kısım vardır.

Bu kısımda Yeni Komut Ekle yazan kısma tıklıyorsunuz. Sonra açılan kısımda Command kısmına  kodda bulunan TNO yazan kısmı yazıyoruz. Diğer 3 kısımdan Alias 1 yazan kısma ise TNO yazısını ne olarak değiştirmek istiyorsanız onu yazıyorsunuz. Diyelim Alias 1 yazan yere Nerdesin yazdınız. Diğer aslias2 ve alias 3 kısımlarına bir sey yazmadan kaydet dediğinizde, Yeni komutunuz oluşmuş olur böylece yeni komutunuz Nerdesin olmuş olur. Kaydet dedikten sonra şağıdaki resimdeki şekilde görünür, Alias 1 kısmında görünen kelime yeni sms kodu olmuş olur.
Bu kelimeyi siz sms (yani mesaj olarak karşı cihaza gönderdiğinizde kod çalışıp wifi açma görevşnş yapmaya çalışır.

Not:
  • Gönderilen kod kesin olmamakla birlikte karşı cihazda mesaj olarak görünebilir, bunu deneme sürenizde test edebilirsiniz.

  • Kod uzunluğu en az 5 harf ten oluşmalı ve türkçe karakter (üö harfleri gibi harfler ) kullanılmamalıdır.

  • Kod oluşturulduktan sonra kodda değişiklik yapmak için en az 10 saat kadar beklemeniz gerekir (zorunlu değildir bukadar beklemek ama önerilen zaman budur)

  • Kodda yaptığınız değişikliğin cihazdaki yazılım tarafından algılanması için cihazda internet bağlantısı olması gerekir, aksi halde cihazdaki yazılım kodu değiştirdiğinizi ancak internet bağlantısı oluştuğunda anlayacaktır ve yeni koda işlev verecektir.

  • Sms kodu ile alınmak istenen konum gibi veriler panelinizdeki menude bulunan Program yazan kısma gelecektir.


Not: YAZILIM SADECE YASAL KOŞULLARDA KULLANILMAK AMACIYLA SUNULMAKTADIR, 

DİKKATİNİZE: http://xmobilepro.blogspot.com.tr/p/yasal-uyari.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one × 1 =